Prof. SGH, dr hab. Andrzej Sobczak

Kierownik Zakładu Zarządzania Informatyką w Instytucie Informatyki i Gospodarki Cyfrowej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie

Biografia prelegenta

Redaktor naczelny serwisu Robonomika.pl. Od kilku lat zajmuje się zarządzaniem strategicznym IT, ładem danych (Data Governance) i architekturą korporacyjną (Enterprise Architecture) – w szczególności zastosowaniem tej koncepcji w transformacji działania organizacji – zarówno na poziomie biznesowym jak i IT. Obecnie swoje zainteresowania naukowe i doradcze koncentruje wokół problematyki zaawansowanej automatyzacji, w tym robotyzacji procesów biznesowych.

A. Sobczak prowadzi zajęcia dotyczące robotyzacji procesów biznesowych w ramach 2 kierunków studiów podyplomowych prowadzonych w SGH. Jest promotorem ok. 40 prac magisterskich i licencjackich dotyczących robotyzacji. Prace na rzecz popularyzacji robotyzacji procesów biznesowych zostały docenione przez otoczenie zewnętrzne. A. Sobczak otrzymał w 2019 r. od Związku Banków Polskich Nagrodę im. prof. R. Kaszubskiego, zaś w 2020 r. nagrodę 12. Forum Gospodarczego TIME w kategorii ambasador ICT w obszarze nauki i edukacji.

Uczestniczył w projektach doradczych i prowadził szkolenia m.in. dla: BNP Paribas, Getin Noble Bank, ING Banku Śląskiego, Banku Gospodarstwa Krajowego, Nationale Nederlanden, PZU, Europejskiego Funduszy Leasingowego, Nomax, Nowy Styl Group, PKP Informatyka, PGE Systemy, Grupy TAURON Polska Energia, PKP Energetyka, Polskich Sieci Elektroenergetycznych, TVN, Orange, Netia, Polskiego Banku Komórek Macierzystych, Neuca, DB Schenker.

Webinarium

Process Mining i Task Mining - fanaberia czy "must have" w projektach automatyzacji procesów

9 czerwiec, 14:00

Polish

Moderowane przez Michała Topyło, Business Development Director w AutoID, webinarium podejmie min. próbę odpowiedzi na pytanie czy technologie Task i Process Mining już wkrótce wejdą do kanonu narzędzi używanych standardowo podczas automatyzacji procesów czy są raczej przejawem wyszukanej nowinki a polskie organizacje nie są na nie obecnie gotowe? Te i wiele innych zagadnień zostanie poruszonych na naszym spotkaniu przez Prof. SGH dr hab. Andrzeja Sobczak

Dodatkowo po raz pierwszy w Polsce zostanie zaprezentowane live demo rozwiązania Task Mining platformy ABBYY Timeline.

Zarejestruj się teraz